Do luftu - větší

Úvod » Akce » Do luftu! » 6 - Lesopark Vratislavice » Do luftu - větší

Luft-challenge 6 - lEsopark vratislavice n. nisou

1- Najdi v parku koně a řekni, z jakého materiálu je vyrobený. Rozhlédni se u zámecké konírny.

Pokud potkáš živého, s otázkou ti sice nepomůže, ale prohlédnout si ho můžeš i tak. Jsou to krásná a moudrá zvířata.

konik_napoveda (jpg)

2- Nedaleko koně je i velká ruka. Název této sochy je v angličtině. Podaří se ti ho přeložit do naší mateřštiny?

ruka_napoveda (jpg)

3- Vyškrábej se až nahoru na kopec k začátku trati pro cyklisty.

-Na ceduli s kodexem pro terénního cyklistu zjisti, jaké je pravidlo číslo 8? Bude se ti hodit i do života ;)

-Rozhlédni se po okolí a najdi všechny komíny. Pozor, některé věže tě můžou zmást.

4- A abys jen nechodil a nečetl, proběhni si slalom mezi stromy. Ty jsou totiž součástí nové trailové trati pro cyklicty. Schválně, jak ti to půjde bez kola :-)

traily_napoveda (jpg)

5- Zkus spočítat všechny lavičky v dolním parku u jezírka. Pokud jsi odvážný a nebojíš se výzev, spočítej lavičky v celém lesoparku. Budeš opravdu hrdina a klobouk dolů, protože nám se to zatím nepovedlo. Je jich tu hodně.

BONUS: Objev keltskou stezku

Téměř po celém lesoparku se nachází cedule s Keltským horoskopem. Na každé z cedulí je i pár jmen slavných osobností, které se narodily ve znamení toho či onoho stromu.

Najdi, který strom patří Alžbětě II., Albertu Einsteinovi a Leonardu da Vinci.

stezka_napoveda (jpg)

Názvy stromů zaznamenej a výsledek nám pošli na náš Facebook DDM Větrník Liberec nebo na emailu zuzana.kyselova@ddmliberec.cz